13 Reasons Why citáty: Nejdrsnější výroky ze seriálu

13 Reasons Why citáty: Nejdrsnější výroky ze seriálu

Vítejte ve světě kontroverzního seriálu „13 Reasons Why“ plného citátů, které vám vezmou dech! Připravte se na nejdrsnější výroky a zapomenutelné momenty, které vám určitě zůstanou v paměti. Pojďme se společně ponořit do temných tajemství tohoto populárního seriálu a objevit, co se skrývá za každým citátem.

– Nezkompromisní pravdivost autorovy pohledu

V seriálu „13 Reasons Why“ se nachází mnoho silných citátů, které nám připomínají nelehkost života a důležitost pravdy. Jedním z nejdrsnějších výroků je: „Pravdu nezakrýváme z toho důvodu, abychom se zdáli zlí. Pročpak pak zlejšího pakála? Pravdu zakrýváme z toho důvodu, abychom ochránili citlivé a slabé lidi.“ Tento výrok nám připomíná, že někdy může být pravda bolestivá, ale není dobré ji skrývat kvůli příjemným pocitům.

Dalším silným citátem je: „Pokud nemám právo říci někomu, jak se cítím, nemá nikdo právo mi určit, zda to má či nemá cítit.“ Tento výrok nám ukazuje důležitost sebevyjádření a respektování emocí druhých lidí.

V seriálu se nachází mnoho dalších výroků a citátů, které nám připomínají, že pravda může být někdy tvrdá, ale nejlepší je zůstat nezkompromisní v jejím vyjadřování a konfrontaci.

- Emotivní síla hlavního tématu

– Emotivní síla hlavního tématu

V seriálu „13 Reasons Why“ se setkáváme s mnoha emotivními tématy, které mohou na diváka silně působit. Jedním z hlavních témat je problematika duševního zdraví a sebevraždy, která je pojata s neskutečnou intenzitou. Hlavní hrdina Clay Jensen nás provází celým příběhem plným bolesti, ztráty a emocí, které se v nás mohou zanechat silný dojem.

Výroky hlavních postav seriálu jsou často velmi drsné a nenechte si ujít nejdrsnější citáty ze „13 Reasons Why“, které vám možná zůstanou v paměti navždy:

 • „Nemůžu říct, že jsem šťastná. Ale já můžu říct, že konečně nejsem smutná.“ – Hannah Baker
 • „Nic se nezlepší. Nic se nikdy nezlepší. Žádný happy-end.“ – Clay Jensen
 • „Můžeš věřit, že jsi zvláštní a jedinečný.“ – Tony Padilla

- Kontroverzní reakce na zpracování citátů

– Kontroverzní reakce na zpracování citátů

Reakce na zpracování citátů z kontroverzního seriálu „13 Reasons Why“ jsou velmi rozporuplné. Někteří diváci tvrdí, že nejdrsnější výroky ze seriálu jsou nejrealističtější a dokážou oslovit citovou stránku diváka. Další lidé se naopak domnívají, že takové výroky by neměly být prezentovány v médiích, protože mohou negativně ovlivnit mládež.

Mezi nejkontroverznější citáty patří:

 • „You don’t know what goes on in anyone’s life but your own. And when you mess with one part of a person’s life, you’re not messing with just that part. Unfortunately, you can’t be that precise and selective. When you mess with one part of a person’s life, you’re messing with their entire life.“
 • „I cost a girl her life because I was afraid to love her.“
 • „You don’t know what goes on in anyone’s life but your own. And when you mess with one part of a person’s life, you’re not messing with just that part. Unfortunately, you can’t be that precise and selective. When you mess with one part of a person’s life, you’re messing with their entire life.“

– Nejzásadnější momenty výrokových záchvěvů

V seriálu „13 Reasons Why“ se odehrává mnoho intenzivních momentů, které diváky drží v napětí. Jedním z nejzásadnějších prvků jsou výrokové záchvěvy hlavních postav, které často odhalují hluboké emocionální dilemata a tragické události. Zde přinášíme nejdrsnější citáty ze seriálu, které navždy zapůsobily na diváky.

 • „Nikdo z nás neví, co si někdo prochází, co se děje za zavřenými dveřmi. A ani já to nevím u nikoho, i když se tváří, že ano.“
 • „Někdy se zdá, že jsme sami, ale nikdy nejsme sami. Přátelé jsou jenom za jedno sms od nás. Problém je, že si to člověk uvědomí až potom, co uvolní záchrannou brzdu.“
 • „Život je jako fotografie. Nemusí být perfektní, ale stojí za to ji věnovat pohled.“

– Doporučování zralé úvahy nad výroky

V seriálu „13 Reasons Why“ se skrývá mnoho nejen emocionálních, ale i filozofických momentů, které nás nutí k zralé úvaze. Jedním z nejdrsnějších výroků ze seriálu je: „Když zastavíš, abys si zhluboka oddychoval, nikdy nepokračujes dál.“ Tento výrok nás nutí k zamyšlení nad tím, zda si opravdu zasloužíme pauzu a oddech nebo zda bychom měli jednoduše pokračovat dál, i když se cítíme vyčerpaní.

Dalším velmi silným citátem ze seriálu je: „Nic není jako dřív a nikdy už nebudou.“ Tento výrok nám připomíná, že náš život se neustále vyvíjí a mění a nikdy se nevrátí zpět do původní podoby. Je důležité se s tím smířit a žít v přítomnosti, místo vzpomínání na minulost.

Posledním citátem, který stojí za zamyšlení je: „Každé rozhodnutí, že něco neuděláme, má své následky.“ Tento výrok nás upozorňuje, že každá naše volba má důsledky, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Je třeba si toto uvědomit před tím, než uděláme jakékoliv rozhodnutí.

- Hluboká reflexe nad motivací postav

– Hluboká reflexe nad motivací postav

V seriálu 13 Reasons Why se setkáváme s řadou hlubokých a emotivních postav, které nás nutí zamyslet se nad jejich motivací a rozhodnutími. Jedna z nejzajímavějších aspektů seriálu jsou citáty, které nám přibližují myšlenky a pocity hlavních hrdinů. Zde jsou některé z nejdrsnějších výroků, které nám zůstanou v paměti:

 • „Můžete mě nenávidět, ale nemůžete mě ignorovat.“ – Hannah Baker
 • „Každý má své tajnosti.“ – Clay Jensen
 • „Někdy se zdá, že je lepší zůstat sám, než mít kolem sebe lidi, kteří vás nechápou.“ – Justin Foley

- Nevyhnutelné slepé uličky emocí ve výrocích

– Nevyhnutelné slepé uličky emocí ve výrocích

V seriálu „13 Reasons Why“ se nevyhnutelně setkáváme se slepými uličkami emocí, které nás často přivedou k extrémním výrocím. Tyto výroky jsou často drsné a upřímné, a dokážou nám ukázat, jakou moc mohou mít slova. Zde přinášíme nejdrsnější citáty ze seriálu, které nás donutí zamyslet se nad tím, jaké důsledky mohou mít naše slova na druhé.

Výroky jako „Někteří lidé jsou tak zlí, že se raději zabijí, než by to přiznali“ nás přimějí k zastavení a k zamyšlení nad tím, jak moc může být lidská mysl zranitelná. Další citáty, jako „Někdy to, co si myslíš o sobě, není to samé, co si ostatní myslí o tobě„, nás upozorňují na to, jak se můžeme vnímat jinak, než nás vidí ostatní lidé.

- Vnímavá interpretace filozofických tónů v textu

– Vnímavá interpretace filozofických tónů v textu

Přečtěte si několik nejdrsnějších citátů z populárního seriálu 13 Reasons Why. Tyto výroky nám přinášejí zajímavé filozofické tóny a inspirují k zamyšlení nad životem a jeho smyslem. Následující výroky z seriálu jsou plné silných emocí a hlubokých myšlenek.

 • „Nemusíš se bát smrti. Není tady proto, aby ti způsobila strach. Ona je tu, aby ti neustále připomínala, jak krátký a cenný je tvůj čas.“
 • „Nikdo neví, co se skrývá za úsměvem druhého člověka. Někdy ten, kdo se nejvíce směje, trpí nejvíce zevnitř.“
 • „Život není jen o tom přežít, ale o tom být skutečně živý. Nenech nesprávné lidi a události ovlivnit tvou schopnost cítit a láskou a nádechem žít každý den.“

- Intenzivní dojem souvislosti mezi motivy a osudy

– Intenzivní dojem souvislosti mezi motivy a osudy

V seriálu 13 Reasons Why se můžeme setkat s mnoha citáty, které nám vtisknou do paměti nejen silné emoce, ale také důležité poučení. Níže najdete nejdrsnější výroky ze seriálu, které vám zmrazí krev v žilách:

 • „Život je krásný a ničíme ho.“
 • „Néma mrtvých každého rána.“
 • „Většina lidí se dívá nejen na jednu meinung, ale i snad. Co si ale povíme o boji?“

Citát Postava
„Shora nahlížím dívce, která ještě neumí zbožňovat.“ Hannah Baker
„Vždycky budu jenom Hannah, která nikdy nepřestane být pošpiňující automechanik. Jak moc se neventiluje, čekáme, až se může něco stát bez toho, aniž by ji to bolelo.“ Clay Jensen

- Nezbytná kritická analýza výrokových perel

– Nezbytná kritická analýza výrokových perel

V seriálu „13 Reasons Why“ jsou obsaženy mnohé citáty, které jsou nejen silné, ale i provokativní. Ne všechny výroky však v sobě ukrývají pravdu nebo vhodnou interpretaci reality. Je proto nezbytné provést kritickou analýzu těchto výroků a vyhodnotit jejich skutečný význam.

Mezi nejdrsnější výroky ze seriálu patří například:

 • „Měla bys se naučit žít bez mě.“
 • „Každý den někdeg umře, a svět jde dál, jako by se nic nestalo.“
 • „Ne každý, kdo se usmívá, je šťastný.“

Citát Význam
„Měla bys se naučit žít bez mě.“ Upozornění na osobní nezávislost a důležitost sebepoznání.
„Každý den někdeg umře, a svět jde dál, jako by se nic nestalo.“ Připomínka o efemérnosti života a relativitě lidských problémů.
„Ne každý, kdo se usmívá, je šťastný.“ Výzva k empatii a schopnosti porozumět druhým lidem.

Závěrečné myšlenky

Doufám, že se vám náš výběr nejdrsnějších citátů z fenomenálního seriálu „13 Reasons Why“ líbil. Tyto slova nám pomáhají pochopit hluboké emoce a myšlenky postav, které se snažíme pochopit a sdílet. Nezapomeňte sledovat seriál a hledat další inspirativní výroky, které vám mohou změnit pohled na svět kolem nás. Děkujeme za vaši pozornost a těšíme se na další setkání s vámi!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *