Citáty Antoine de Saint-Exupery: Hluboké myšlenky od autora Malého prince

Citáty Antoine de Saint-Exupery: Hluboké myšlenky od autora Malého prince

Vítejte milí čtenáři! Dnes se podíváme na inspirativní myšlenky slavného francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho, autora slavné knihy Malý princ. Jeho citáty nás provokují k zamyšlení a přináší nám hluboké poznání o lidské povaze a světě kolem nás. Připravte se na dávku moudrosti a inspirace, kterou nám přinášejí jeho slova!
Citáty Antoine de Saint-Exupery: Inspirující výroky

Citáty Antoine de Saint-Exupery: Inspirující výroky

Většina lidí zná Antoine de Saint-Exuperyho především jako autora knihy Malý princ, ale méně lidí ví, že byl také spisovatelem, letec a filosofem. Jeho citáty jsou plné moudrosti a inspirace, která nás může provést životem a povzbudit nás k hlubším úvahám.

V následujícím textu jsou vybrané citáty od Antoina de Saint-Exuperyho, které nám mohou pomoci v našem každodenním životě:

 • „Láska nemá žádný smysl, pokud není sdílena.“
 • „Čas, který si pro něco nevzal, se mu v životě nijak nevrátí.“
 • „Skutečná radost spočívá v dávání, nikoli v přijímání.“

Významné myšlenky od autora Malého prince

Významné myšlenky od autora Malého prince

Antoine de Saint-Exupery, autor slavné knihy Malý princ, nás nejvíce zasáhne svými hlubokými myšlenkami a citáty, které nám poskytují mnoho inspirace a moudrosti. Jeho slova nejsou pouze pouhými větami, ale přenášejí důležitá poselství, která nás mohou provokovat k zamyšlení a proměně našeho pohledu na svět.

V jeho dílech nacházíme moudrost o lásce, přátelství, spravedlnosti a lidskosti. Mezi jeho nejvýznamnější myšlenky patří: Tím nejpodstatnějším je vidět srdcem. Každý dospělý byl nejprve dítětem, ale málokdo si to pamatuje. Malé věci jsou pro mne ty nejlepší. Musíme mlčet, abychom mohli naslouchat. Dobro může skrytě pomáhat zlému, ale zlo nikdy nemůže skrytě pomáhat dobrému. Tato myšlenka je jen malým výběrem z bohatého pokladu myšlenek, které nám Saint-Exupery daroval.

Jeho slova nás sice mohou provokovat a často nás postavit před záhadu, ale vždy nás vyzývají k hledání pravdy a moudrosti ve světě kolem nás. Jsou průvodcem našeho života a připomínají nám důležitost jednoduchosti, laskavosti a lásky k blízkým i k sobě samým.

Filozofické poznatky Antoine de Saint-Exuperyho

Filozofické poznatky Antoine de Saint-Exuperyho

Antoine de Saint-Exupery, francouzský spisovatel a letec, napsal nezapomenutelné myšlenky a citáty, které nám dodnes připomínají důležitost lásky, přátelství a lidskosti. Jeho filozofické poznatky jsou obsaženy v jeho nejslavnějším díle, Malém princovi, který se stal klasikou světové literatury.

Jeho citáty jsou plné hlubokých myšlenek a moudrosti, která nás nutí přemýšlet nad tím, co je skutečně důležité v životě. Antoine de Saint-Exupery nás učí, že vidíme dobře jen srdcem. To, co je podstatné, je očím neviditelné. Jeho slova nás inspirují k tomu, abychom hledali krásu a pravdu ve světě kolem sebe a nikdy neztráceli schopnost snít.

Citáty Antoine de Saint-Exupery:

 • „Láska nemá žádný význam, pokud není neustálým zázrakem.“ – Antoine de Saint-Exupery
 • „Jste zodpovědní navždy jen za to, co jste si zkrotili.“ – Antoine de Saint-Exupery
 • „Náš život je krátký, ale může být většinou úžasným.“ – Antoine de Saint-Exupery

Hodnotné rady pro život z pera slavného spisovatele

Hodnotné rady pro život z pera slavného spisovatele

Antoine de Saint-Exupery, autor slavné knihy Malý princ, byl známý nejen jako spisovatel, ale i jako filozof s hlubokými myšlenkami. Jeho citáty nám mohou poskytnout inspiraci a moudré rady pro život. Jedním z jeho známých citátů je: „Pravé štěstí spočívá ve snaze.“ Tato slova nás povzbuzují k neustálému úsilí a hledání štěstí ve vlastních úsilích.

Dalším inspirativním citátem od Antoine de Saint-Exuperyho je: „Láska není pohled na sebe navzájem, ale společný pohled směrem ven.“ Tento citát nás učí o důležitosti empatie, porozumění a spojení s druhými lidmi. Je to připomínka, že láska je o schopnosti vidět věci z pohledu druhých a být s nimi ve spojení.

Antoine de Saint-Exupery nás také učí, že „Nechutná práce je svoboda.“ Tento citát nám připomíná, že práce a úsilí jsou nedílnou součástí života a že skrze ně můžeme dosáhnout svobody a sebekvality. Jeho slova nás motivují k odhodlání a vytrvalosti v našich snahách dosáhnout svých cílů a plnit svůj životní účel.
Jak aplikovat citáty Antoine de Saint-Exupery do každodenního života

Jak aplikovat citáty Antoine de Saint-Exupery do každodenního života

Antoine de Saint-Exupery byl nejen francouzský spisovatel, ale také pilot a filozof, jehož myšlenky se mohou stát inspirací pro každého z nás. Citáty z jeho díla „Malý princ“ jsou plné hlubokých myšlenek a moudrosti, které můžeme aplikovat do každodenního života. Jak to udělat? Zde je pár tipů, jak můžete začít:

 • Zůstaňte věrni sami sobě: Jako Malý princ, i vy se můžete naučit vidět věci skrze srdce a ne skrze oči.
 • Nikdy neztrácejte důvěru ve své sny: Jako pilot ve „Nočním letcovi“ můžete i vy hledat svůj vlastní smysl života a spět za svými sny.
 • Věnujte pozornost malým radostem: Stejně jako Malý princ, i vy byste si měli vážit maličkostí a najít krásu v každodenních okamžicích.

Zapomeňte na hektický život moderní doby a vraťte se ke kořenům s Antoine de Saint-Exuperym a jeho moudrými slovy.
Důležitá témata v citátech od autora Malého prince

Důležitá témata v citátech od autora Malého prince

Antoine de Saint-Exupery je známý svými hlubokými myšlenkami a moudrými citáty, které přináší jeho nejslavnější dílo Malý princ. Tato kniha obsahuje mnoho důležitých témat, která oslovují čtenáře všech věkových skupin a inspirují je k zamyšlení nad významem života. V jeho citátech se odráží autorova zvědavost, láska k přírodě a schopnost vidět svět s jemnou emocionální a filozofickou hloubkou.

zahrnují:

 • Láska a přátelství: „Láska je důvodem všeho. Je jinak než na všech ostatních planetách, protože nikde na nich není kdosi.“ – Antoine de Saint-Exupery
 • Stvoření a zodpovědnost: „Zodpovědnost je nepotřebné slovo. Boříte ji tím, že na ni pomýšlíte.“ – Antoine de Saint-Exupery
 • Smrt a nesmrtelnost: „Lidé mají hvězdy, ale ty děti mají květiny a hledají si je.“ – Antoine de Saint-Exupery

Překrásné citáty o láskách, snažení a přátelství

Překrásné citáty o láskách, snažení a přátelství

Antoine de Saint-Exupery, autor slavného díla Malý princ, nám zanechal mnoho hlubokých myšlenek o lásce, snažení a přátelství. Jeho citáty nás inspirují k zamyšlení nad tím, co je skutečně důležité v životě.

„Láska není v hledání dokonalosti, ale v lásce k nedokonalému.“ Tato slova Saint-Exupyery nás učí, že pravá láska nevyžaduje dokonalost, ale schopnost přijmout ostatní takové, jací jsou.

V Malém prince nalezneme také mnoho citátů o přátelství, jako například: „Když si na někoho sedneš, a máš radost, budeš prosím, pevnější a šťastnější.“ Tato slova nás utvrzují v tom, že opravdová přátelství nám dodávají sílu a štěstí v životě.

Poselství naděje a tolerance ve výrocích Antoine de Saint-Exuperyho

Poselství naděje a tolerance ve výrocích Antoine de Saint-Exuperyho

Antoine de Saint-Exupery byl francouzský spisovatel a letec, nejznámější díky své knize Malý princ. Jeho výroky jsou plné moudrosti a filozofických úvah, které inspireují k naději a toleranci.

 • „Máš-li rád květinu, která v květináči jedním z milionu, pak ti bude během chvíle chybět i ta jediná.“
 • „Jsme zodpovědni za to, co jsme si přivodili.“
 • „Láska nemá na sobě co zjednodušovat.“

Tyto citáty Antoine de Saint-Exuperyho nám připomínají důležitost vnímání krásy a lásky ve světě kolem nás, ale také naši vlastní odpovědnost za to, co v životě děláme.

Zajímavosti o autorovi Malého prince a jeho citátech

Zajímavosti o autorovi Malého prince a jeho citátech

Antoine de Saint-Exupery byl francouzský spisovatel, letec a filozof, známý především pro své dílo Malý princ. Jeho citáty jsou plné hlubokých myšlenek a filozofických otázek, které oslovují čtenáře po celém světě. Zde je pár zajímavostí o autorovi Malého prince:

 • Saint-Exupery byl také vášnivým leteckým dobrodruhem, který pracoval jako pilot po celý život.
 • Jeho literární styl je jedinečný a emotivní, s důrazem na lidské vztahy a existenciální otázky.
 • V jeho citátech se často objevuje motiv letectví a snaha po porozumění lidské podstaty.

Citát Význam
„Láska se neprojevuje slovy, ale skutky.“ Láska je silnější než slova a vyžaduje konkrétní jednání.
„Co je podstatné, je očím neviditelné.“ Skutečná hodnota věcí nemusí být hmatatelná, ale projevovat se na úrovni ducha.
„Když se narodíte včil, nezáleží na tom, zda vám koruna sedne.“ Vaše postavení není dáno narozením, ale vašimi skutky a přístupem k životu.

Klíčové Poznatky

Doufáme, že vás tento článek o hlubokých myšlenkách od autora Malého prince Antoine de Saint-Exupéry inspiroval a pobavil. Jeho citáty nás mohou vést k novým úvahám o životě a lásce. Ať vás tato moudrost provází ve vašich každodenních rozhodnutích a neustále vás inspiruje k pátrání po pravdě a kráse světa kolem nás. Děkujeme, že jste si na nás našli čas a těšíme se na vaši další návštěvu. A nezapomeňte – „V podstatě je důležité očím neviditelné.“ – Antoine de Saint-Exupéry.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *